Věděli jste to o Praze?

Věděli jste to o Praze?

Pražské znalosti, díky kterým vyniknete, část 2.

Tohle je triviálnost, kvůli které se na vás lidé budou dívat trochu jinak, jako jak to můžete vědět? 1. díl naleznete zde: https://yhalinen.com/prazske-znalosti-diky-kterym-vyniknete/
Je to přímo uprostřed Starého Města, každý den a noc kolem něj projdou tisíce lidí, aniž by ho cokoli zahlédli. Má to být pozoruhodný architektonický prvek, jeho “dekorativní styl se vyznačuje použitím přírodních forem, zakřivených linií a složitých květinových a rostlinami inspirovaných motivů (díky Silvii S.).” Byl postaven v roce 1900 podle architektů Osvalda Polívky, Václava Havera. Tak o čem to mluvím?

Slunečnicové dveře

Na přelomu 20. a 20. století byla secese velmi oblíbená po celé Evropě, takže její stopy samozřejmě najdete i v Praze, kde je více než pochopitelné, že kolem budovy můžete projet, aniž byste si toho všimli. Koneckonců, postavena v roce 1900, je v našem městě klasifikována jako novostavba! 🙂 Ale samotné dveře Slunečnice jsou velmi zvláštní, něco, co používáme v každodenním životě a stále je to umělecké dílo. A tvrdil, že vám dává šťastný pocit, když se na to díváte a je to trochu zvláštní, o tom není pochyb. Takže příště v Praze… Najdete zde: Haštalská 1072/6, Praha 1.

Copyright © 2024  yhalinen

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *