Vánoce přicházejí…

Vánoce přicházejí...

Jsi připraven?

Toto nemusí být nutně příspěvek pro yhalinen.com, ale vím, že na něj mnozí z vás čekají, zvláště pokud máte děti, takže… Pokusím se to zkrátit, velmi stručně. Je čas začít plánovat svůj vánoční výlet do Prahy.

Nejprve je vybrán strom pro Staroměstské náměstí, 27 metrový smrk, který pochází z Libereckého kraje nedaleko města Mimoň. Nemyslete si, že vybrat ten správný strom není snadný úkol, tento měl konkurenci téměř 40 dalších stromů! 56letý strom pokácí 25. listopadu, do Prahy ho převezou v noci z 27. na 28. listopadu. Cesta? Nemám ponětí, pokud je důležité, že existuje něco jako Google, použijte to. Vše by mělo být připraveno 2. prosince na zahájení tradičního vánočního trhu.

A pokud jste si přečetli poslední řádek, měli jste druhou zásadní informaci. Vánoční trhy na Starém Městě, Václavském náměstí a Náměstí Republiky budou otevřeny od 2. prosince 2023 do 6. ledna 2024 od 10 do 23 hodin.

Praha má samozřejmě i spoustu dalších vánočních trhů, pokud se sem dostanete, možná by stálo za to se na ně podívat. Například ten, který mnoho místních upřednostňuje, je mimo kostel (bazilika) svaté Ludmily na náměstí Míru, Praha 2-Vinohrady. Začínají špatně, protože otevření je 20. listopadu a potrvají až do Štědrého dne 24.12. otevřeno denně 10-20. Osobně to doporučuji, má vše, co najdete na prvních třech trzích, kromě stovek tisíc lidí, kteří vás tlačí a strkají, když se snažíte pohybovat. Veselé Vánoce! Praha měla včera +25 C’… 🙂

Copyright © 2023  yhalinen

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *