Skrytý festival vína.

Skrytý festival vína.

A jak rozproudit žaludek.

Pokud jste v našem skvělém městě 24.9., využijte příležitosti navštívit možná největší pražský festival vína na Grébovce (Havlíčkovy sady). Tento naprosto krásný park, který většina turistů z nějakého důvodu nikdy nenajde, sám o sobě stojí za návštěvu se svými nádhernými výhledy, zelenými plochami, jeskyní, Grottou (více o Grottě v blízké budoucnosti) a samozřejmě Velkolepými vinicemi a jeho altán. Samotný festival má falešný začátek na Náměstí Míru již v pátek 22., ale hlavní událost se odehraje v sobotu 23. v Grébovce. A slibuji vám, že zde najdete něco pro každého. Hudba, divadelní představení, různé workshopy, soutěže, speciální programy pro mladé. Nebudete hladovět, ba naopak, stejně jako je velmi obsáhlý program, tak i výběr jídel a samozřejmě vína. Najdete zde obrovskou škálu českých vín ve všech jejích barvách. Nevíte, kde začít? Proč nezkusit degustaci vína, která vás dostane! A pamatujte, jsme přímo uprostřed burčákové sezóny, což se dozvíte v areálu festivalu!

Burčáku, funguje ti žaludek!

Jaký Burčák? Nikdy jsem o tom neslyšel? Pro Čechy je to něco velmi speciálního, říkají tomu „Burcák – rané víno“, vyrobené z prvních hroznů sezóny.Průměrný Čech se na začátku sezóny burčáku víceméně zblázní. Oficiálně trvá pouze šest týdnů, výchozí bod v závislosti na počasí každý rok, vyslovuje se jako „dřenec“, je sladký a chutná jako kvasnice a stále kvasí! Mějte to na paměti, pokud na něj dostanete chuť, protože váš žaludek bude reagovat! Má nízké procento alkoholu, většinou se prodává v 1,5 nebo 2l plastové lahvi, na festivalu i jinde ve skle. Pokud si koupíte láhev, musíte pamatovat na to, abyste občas povolili uzávěr kvůli probíhající fermentaci. Ze stejného důvodu to nedoporučuji jako suvenýr, který si vezmete domů, zvláště pokud cestujete letadlem!

Osobně si myslím, že je to jen další způsob, jak trochu ohnout pravidla, Češi jsou v tom velmi dobří! Někteří žíznivci se sešli a v panice jim došel medvěd! co teď budeme dělat? Máme tu révu, ale ještě není hotová, žádný problém, není nevyvinutá, její mladá réva! A tak byl problém vyřešen a Burčák byl na světě! 🙂

Fotky z loňského festivalu. 🙂

Copyright © 2023  yhalinen

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *