Petra Ernyei & Jazz Six

PETRA ERNYEI & JAZZ SIX

Česká republika je plná skvělých hudebníků, minulou sobotu v pražském Jazzdocku jsme toho viděli další důkaz. Když etablovaní hudebníci Jakub Tököly – p; Petr Kalfus – saxofon; Miroslav Hloucal – trp; Adam Tvrdý – g; Jiří Stivín ml. – dr; Tomáš Baroš – nar. dali se dohromady a vytvořili sestavu, které říkají Jazz Six a dali Petru Ernyeiovou – voc. vpředu se věci opravdu nemůžou pokazit, a nestalo se, naopak.


Staré jazzové standardy, které tato kapela a další hrají od počátků času, ožily způsobem, že člověk chápe význam rčení: „Není to, co děláš, ale jak to děláš“! A nejen oldies, všechno, co kapela dělala, bylo provedeno se stejnou intenzitou. Už je to dávno, co jsem slyšel The Girl from Ipanema a tak jsem si to užil, a to díky Petře Ernyeiové, která neměla co dokončit set a dala nám přídavek, který dokonce překvapil zbytek kapely, přinejmenším vypadalo to z pohledu publika, děkujeme za to!


Mohl bych napsat román o individuálních dovednostech, které má každý člen kapely, jak spolu spolupracují, někdy je těžké pochopit, ale na to jsem příliš líný. Dovolte mi pouze ujistit se, že když se kapela baví společně, můžete si být 100% jisti, že i publikum, Děkuji vám Petra Ernyei & Jazz Six, uvidíme se příště.

Copyright © 2023  yhalinen

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *