Nejlepší místo pro fotografování slavných pražských mostů.

V Praze je “nejviditelnějších” míst poměrně dost, jedním z nich jsou mosty přes řeku Vltavu, která spojuje Staré Město a Malou Stranu. Většina turistických brožur o Praze má tyto mosty na titulní straně, takže víte, co tím myslím. Dokážete však pořídit stejné snímky, jaké vidíte v těchto publikacích? Ano můžete a na stejném místě jako dosud, v parku Letná. S tím rozdílem, že bezpečno je nyní od roku 2020, kdy Praha dokončila vyhlídkovou terasu s výhledem právě na místa, která najdete ve své brožuře.

Malé a někdy nebezpečné dobrodružství

Fotit tyto snímky dříve bylo malé dobrodružství a někdy i nebezpečné, zvláště po dešti, kdy byla země celá ušlapaná a rozbahněná. Dnes je to historie, protože tam stojí dřevěná plošina. Tohle je opravdu pohled k zapamatování, v mnoha ohledech dechberoucí, myslíte si, že přeháním, já ne, a pokud se sem dostanete, pochopíte proč. Samozřejmě uvidíte mnohem víc než jen mosty, získáte velmi dobrý celkový výhled na celé město.

Pamatujte na slunce

Pokud si dáte tu námahu a dostanete se na Letnou jen kvůli obrázkům, vzpomeňte si na sluníčko! Podle toho, v jakém ročním období Letnou navštívíte, hlavně odpoledne narazíte na hodně protisvětle, sám jako fotograf vím jistě, že se to každému nelíbí, takže pozor a jako nápověda. Proč nedorazit na Letnou v časných ranních hodinách, v časných ranních hodinách zažijete úplně jiný zážitek z Prahy a za Starým Městem vychází slunce, což dává šanci pořídit trochu jiné záběry, které nevidíte ve vaší turistické brožuře. A také, rána jsou tichá a klidná, v běžných návštěvních hodinách vám slibuji, že nebudete sami. 🙂

Konečně a to je důležité 🙂 Celkové náklady na vyhlídku byly 800 000 Kč a byly plně hrazeny z rozpočtu města. 😉

Více fotek z Letné zde.Copyright © 2023  yhalinen

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *