Hřbitovní hudební festival!

Hřbitovní hudební festival!

Rozbití vzorců...

yhalinen.com, to jsem já 🙂 ,  se zúčastnil tolika hudebních festivalů, že vám nemohu sdělit celkovou částku, natož abych si je pamatoval všechny jednotlivě. Včerejší hudební festival je výjimkou, budu si ho pamatovat, stejně jako všichni přítomní, tedy ti žijící, no možná také… 😉 Festival „Mezi hroby“ se přesně jmenoval Slavnost mezi hrobkami na největším pražském hřbitově, Olšanských hřbitovech.

Dobře, neviděli jsme žádné velké rockové hvězdy, které by předváděly mega show se vším, co k tomu patří, samozřejmě ne, na to je místo příliš přeplněné! Ale sedm různých a menších představení na venkovní scéně a v obnovené Eissnerově hrobce!

Adoptovat hrob

Mnohé z hrobů se z více důvodů dostávají do špatného stavu, festival je snahou pokusit se získat peníze na obnovu těchto hrobů, z nichž mnohé jsou historicky významné. Vstup na festival byl zdarma, ale diváci měli možnost dobrovolně přispět na záchranu hřbitova. A hlavně jsme dostali možnost adoptovat hrob.

Dnes si můžete adoptovat téměř cokoli, počínaje malou ohroženou opičkou v zoo, tak proč ne hrob? Na Olšanských hřbitovech je k adopci 520 hrobů, z nichž 307 je již adoptováno, takže jich pro vás ještě dost zbývá. A pamatujte, že nemusíte být místní, abyste mohli adoptovat hrob. Adoptovaný hrob jako suvenýr z vaší návštěvy Prahy, to by bylo nejen jedinečné, ale také velmi osobní!

Copyright © 2023  yhalinen

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *